Збір на Антидронові Рушниці SKY WIPER WDM4S

07.11.2022, 18:13

Близько місяця тому Благодійний фонд «Антитіла» запустив збір на Антидронові рушниці. За цей час ми досконало розібрались в питанні протидії дронам, технічних характеристиках, ефективності та ціноформуванні усіх виробників. Тепер ділимось інформацією зі всіма, кому це може бути корисним.

Тож, литовська антидронова рушниця Sky Wiper EDM4S від NT SERVICE та детектор дронів Wingman 100 від виробника My Defence.

Про комплекс: при вмілому застосуванні виявляє та знешкоджує дрони на відстані до двох кілометрів. Ефективний у застосуванні як при виконанні завдань в польових умовах, так і в межах міста. Окрім можливості «саджати» дрони в полі зору, комплекс здатен виявити та посадити дрон на відстані значно більшій, унеможливлюючи розвідку позицій та роблячи ворога сліпим, даючи фактичну стратегічну перевагу підрозділам ЗСУ.

• Вартість литовського комплексу – 30 000 євро: 15 000 євро за антидронову рушницю та 15 000 за детектор.

Чому ми обрали не українського виробника? Або антидронові рушниці з США, Австралії, Англії, Німеччини, Польщі, Ізраїлю?

За рядом факторів.

• Литовський комплекс прийнято на озброєння України, і перевірено на практиці з 2017 року.
• Також, серед усіх вищезазначених країн – виробників засобів протидії дронам, Литовський виробник має один з найнижчих прайсів. На рівні з ним йде тільки Польща, і найдешевший – український Антидрон Kvertus (12 000$). Але ані Польський, ані Український виробники не мають поки детектору для раннього виявлення дронів, і не проходили відповідного тестування та випробувань за програмою Міністерства Оборони України, на відміну від Литовського.
• Тож після відповідних досліджень і консультацій наш вибір був очевидним та побудованим на певній практиці, яка доводить також обов‘язкову наявність детекторів і їх застосування разом з використанням рушниці.

В чому необхідність детектора?

• Саме завдяки детектору бойовий підрозділ і отримує стратегічну перевагу. Без нього, застосовуючи тільки рушницю, глушити дрони вийде лише у полі зору, тобто на відстані до 400 метрів в світлу пору доби, при цьому ймовірно викриваючи свої позиції.

• Детектор же попереджає про наявність дронів в радіусі до 2 кілометрів, вираховуючи азимут та приблизну дистанцію до цілі, завдяки чому ефективність зростає кратно. В певних випадках, завдяки детектору відомо про застосування ворогом дронів ще на початку іх зльоту, що дає важливу стратегічну інформацію і час для маскування і приготування підрозділів ЗСУ для ймовірної ворожої розвідки або артобстрілу з застосуванням дронів для корегування вогню.

Також важливо розуміти, що для ефективного застосування комплексу – обов’язково треба проходити спеціальні навчання з використання як антидронових рушниць, так і детекторів. Такі програми існують, і нехтування ними призводить до невмілого та неефективного застосування цього комплексу.

Зазначимо, що ті підрозділи, в які ми передамо придбані фондом такі комплекси, обов’язково пройдуть цей курс навчань.

На закінчення, додаємо практичних фактів, зібраних як у виробника, так і в підрозділах, які вже використовують засоби протидії дронам:

• Антидронові рушниці працюють по різному на різні моделі дронів, в залежності від виробника або самостійних розробок. Деякі дрони під дією рушниці будуть робити аварійну посадку, інші зависають на місці до розрядження акумулятора, а є і такі, які мають прописаний алгоритм повернення до точки зльоту, таким чином виходячи з зони дії рушниці.
• Антидрони, очевидно, розроблені для відпрацюванню саме по дронам. Але варто зазначити, що були зафіксовані випадки, коли антидронові рушниці українського та литовського виробництва частково глушили, а іноді і саджали російські БПЛА: «Орлан», «Элерон-3». Але здебільшого, потужностей та акумулятора рушниці для остаточної посадки БПЛА такого рівня не вистачає. Для цих цілей існують потужніші та дорожчі системи.

Також додаємо технічні характеристики литовських та українських антидронових рушниць, зазначені на офіційних сторінках виробників:

• Kvertus – KSV G-6 (Україна).

Дистанційне радіокерування і відео передача 2.4G WIFI 2400-2500 МГц – 20 Вт; 5.8G 5.5-5.9 МГц – 10 Вт.
Навігація GPS L2 1227 МГц 10 Вт;
GPS L1 + Glonass 1575 -1620 МГц 20 Вт
Дистанційне радіокерування 868-912 МГц; 433-434 МГц – 10 Вт
Загальна вихідна потужність: 80 Вт
Радіус блокування: до 3000 метрів.
Система охолодження: радіатори
Антени: спрямовані
Час автономної роботи: 25-30 хвилин
Живлення: AC100-240V-DC24-27V
Розміри: 930x280x70 мм
Вага: 6 кг.

• NT Service – Sky Wiper EDM4S (Литва).

Велика дальність за рахунок інноваційних потужних радіомодулів: 3-5 км
4-х та 6-ти смугові модулі.
2,4 / 5,8 / GNSS / 433 / 900 (доступні додаткові частоти).
Вага: 5,5 кг
Час роботи – 40хв.
Сертифікат безпечного використання відповідно до вказівок ICNIRP
Успішні випробування на стійкість до вібрації та температури відповідно до MIL STD 810G
Додатково комплектується детектором раннього виявлення.

Наш збір на фінальній стадії. Зібрано 5,4 млн грн, залишилось – 600 000 грн!

За ці кошти будуть придбані 5 литовських Антидронових комплексів (рушниця + детектор). Тому заохочуємо вас долучитись, і перша партія (анонсуємо: будуть ще!) буде доставлена на позиції!

Приватhttps://bit.ly/antytila_helsi_pr
Моноhttps://bit.ly/antytila_helsi_mono
PayPaltopoliataras@gmail.com
Реквізитиhttps://www.antytila.ua/dopomoga-zbrojnym-sylam-ukrayiny/donat-zsu (https://www.antytila.ua/dopomoga-zbrojnym-sylam-ukrayiny/donat-zsu/)

Стоїмо, боремося. Так переможемо!